Stifado is een traditioneel Grieks gerecht; een runderstoofschotel om precies te zijn. Anders dan onze (Hollandse) stoofschotels wordt hij typisch bereid met rode wijn en kaneel. Dit is echt en lekkere smaakbom!
Ik had deze in de Dutch Oven gemaakt, dus die heeft lekker buiten staan te pruttelen terwijl wij ook buiten waren; je wordt helemaal wild van de kruidige geur die uit de pan komt.
Zoals voor bijna alle ‘traditionele’ gerecht geldt dat er weer tal van variaties mogelijk zijn, dus als je iets minder lekker vindt of juist heel lekker, pas dan gerust de dosering aan. Je ziet in de Dutch Oven dat hij goed vol is; ik maakte dan ook een dubbele portie.
Ingrediënten:
- 1kg sucadelappen
- 1kg (rode) uien
- 10 tenen knoflook
- 2 blikken gepelde tomaten
- 5 laurierbladeren
- 2tl piment
- 3 kaneelstokjes
- 2el (balsamico)wijnazijn
- 2dl rode wijn
- 1el honing
- 1dl olijfolie
- zout naar smaak
Bereidingswijze:
Snij het vlees in blokken van 2 bij 2cm (of 3 bij 3cm).
Maak de uien schoon en snij hier halve ringen van; maak de knoflook schoon en snij hier grove stukken van.
Bak nu de uien aan en doe er 1tl piment over; ik vind dit zo’n mooi kruid, zo kruidig – heerlijk! Haal de uien uit de pan en zet ze aan de kant. Bak nu het vlees aan in de pan; als het mooi goudbruin is dan voeg je de tomaten en de knoflook toe. Druk de tomaten uit elkaar met een vork of stampotstamper.
Lekker het vlees aanbakken De tomaten en de knoflook erbij
Voeg nu de wijnazijn, rode wijn, kaneelstokjes, laurierbladeren, piment en honing toe en laat het geheel 1.5 a 2 uur lekker stoven. Controleer regelmatig of er voldoende saus aanwezig is, anders voeg je wat rode wijn (of water) toe.
Het laatste half uur gaan de uien erbij; in theorie kun je die ook in het begin erbij doen, maar dan stoof je ze kapot; nu blijft er wat structuur over.
Heerlijk stoven Lekker stoven!
Serveer met tomatenrijst en een lekkere salade!
Smakelijk
Hoi Pascal,
Vandaag, 10 mei 2020, heerlijke stifado gemaakt in DO met jouw recept.
Bedankt.
Fred
Ccmbreda@gmail.com
Hoi Fred,
Geweldig om te horen! Dankjewel voor je bericht.
Groet & heel graag gedaan,
Pascal
Vanavond de stifado gemaakt. Was heel erg lekker. Heb wel al redelijk snel 2 stokjes kaneel eruit gehaald want vond ik iets te veel naar mijn smaak. Tevens wat peper en oregano toegevoegd. Voor herhaling vatbaar!
Hoi Sandra,
Goed dat je er je eigen draai aan geeft; de een houdt heel erg van kaneel (ik doe er zelfs het dubbele aantal in) en de ander minder.
Fijn om te horen dat het goed in de smaak is gevallen met je persoonlijke aanpassingen!
Veel kookplezier nog!
Pascal