Spelen met kleur is leuk; zo is de rode Cheddar een van mijn favorieten qua kaas, spek staat behoorlijk hoog qua ‘lekker vlees’ en dan doen we daar een mooie groene groente bij om het kleurenpallet compleet te maken. Helemaal niet moeilijk, maar supermooi om te zien en superlekker om te nuttigen: gegrild spek met gegratineerde broccoli dus!
Ingrediënten:
- 1 broccoli
- mooi stuk spek
- rode cheddarkaas
Bereiding:
Bereid het spek op een wijze waar je blij van wordt: rook het, gril het, kook het of welke bereiding dan ook; voorbeelden genoeg op mijn site.
Maak de broccoli schoon en stoom de broccoli een minuut of 4 a 5; de broccoli mag ver gaar zijn, maar nog niet helemaal gaar. Het laatste stukje garing gebeurt in de oven.
Leg nu als alles klaar is het spek in het midden van een ovenplaatje, met de broccoli daar gezellig omheen. Tot slot een beetje rode cheddar er overheen en dan een minuut of 10 in de oven op 200 graden.
Eet smakelijk!