Ik had het idee voor dit brood al vaker op internet gezien, in diverse versies en met verschillende broden/vullingen. Op internet zie je ook de meest creatieve namen, dus ik heb besloten om de mijn ‘SMØLbrood’ te nomen. Kijk anders eerst even het filmpje van het SMØLbrood. Het is eenvoudig te maken en je kunt het eigenlijk met alle brood doen, zelfs met stokbrood of met petit pains bijvoorbeeld. Ook kun je bedenken om de vulling anders te maken: gebruik (olijf)olie in plaats van boter, voeg zongedroogde tomaatjes toe etc.
Voorbereidingstijd: 10m
Bereidingstijd: 20m
Ingrediënten:
- een brood naar keuze
- echte boter (afhankelijk van de grootte van het brood: ik had voor een groot brood ongeveer 125gr)
- 4 takjes verse tijm
- 2 takjes verse rozemarijn
- 2el verse peterselie
- peper en zout naar smaak
- 4 tenen knoflook
- 150gr geraspte mozzarella
Bereiding:
Smelt de boter in een bakje en voeg de (verse) kruiden toe: tijm, rozemarijn, peterselie en geperste knoflook; breng het geheel desgewenst op smaak met peper en zout.
Snij vervolgens het brood in; snij in 1 richting plakken van ongeveer 2cm dik. Draai vervolgens het brood een kwartslag en snij nu opnieuw plakken van ongeveer 2cm dik. Je hebt nu een ruit in het brood gesneden.
Vul het brood eerst met de gesmolten boter (laat langs elk blokje een theelepeltje boter langs lopen) en verspreid vervolgens de geraspte kaas in het gesneden brood.
Pak het brood in in aluminiumfolie en warm het een 15 minuten op de BBQ (indirect!) of op 200 graden in de oven. Let op dat als je een kleiner brood pakt, dat dit korter is! De kaas heeft ongeveer 10m nodig om te smelten bij 200 graden, dus doe dan 5m in folie. Pak vervolgens het brood uit en bak het nu nog ongeveer 5 minuutjes mooi bruin zonder folie.
Je kunt de stukjes brood er nu gewoon uit trekken om te eten.
Smakelijk!