Laat ik nog eens het recept van een toetje uitwerken; het is een zeldzame rubriek op mijn blog, ik weet het, maar tegelijkertijd krijg ik er ook nooit vragen over dus laten we het lekker zo gaan, zoals het gaat. Voor het recept van de stoofpeertjes verwijs ik graag naar een eerder uitgewerkt recept en je kunt het vocht van de stoofpeertjes gebruiken om met een blaadje gelatine op de pannacotta een smaaklaagje toe te voegen. Het is niet al te moeilijk, maar wel erg lekker door het gebruik van (mijn favoriete) kaneel & anijs.
Ingrediënten:
- 500 ml slagroom
- 125 ml melk
- 3 kaneel stokjes
- 2 theelepel gemalen kaneel
- 40 gr suiker
- 3 blaadjes gelatine
- 2 eetlepels amaretto
- handje pistachnootjes
- per persoon 1 stoofpeertje
- 20ml kookvocht van stoofpeertjes
Bereidingswijze:
- Doe de melk, room, kaneel & kaneelstokjes met de suiker in een steelpannetje en verwarm het. Laat het net niet koken en laat het vervolgens een uur of 2 staan zodat de smaken zich goed mengen
- Week de gelatineblaadjes 5 minuten in koud water.
- Verwarm het roommengsel weer een beetje; knijp de gelatineblaadjes goed uit en los ze op in het roommengsel: goed doorroeren tot alles is opgelost!
- Voeg de amaretto toe
- Vis de kaneelstokjes eruit
- Giet de pannacotta in de glazen en laat minimaal 4 uur opstijven, maar liever een hele nacht
- Na het opstijven zet je er een stoofpeertje op, samen met wat kookvocht waar je eventueel een blaadje gelatine bij hebt gedaan (dat hoeft niet overigens; het smaakt ook prima als het vloeibaar is).
- Garneer met gehakte pistachenootjes
Eet smakelijk
