Speciaal op verzoek van een van mijn volgsters maak ik dit recept voor rode pastasaus. Hoe hij heet weet ik nog niet, maar rood is hij wel. En het is zeker geen bolognesesaus, die maak ik binnenkort wel eens. Ik gebruik deze saus als basis, maar je kunt er naar hartelust zaken aan toevoegen. Zo snij ik er graag nog groenten doorheen, vooral omdat dat lekker is, maar ook als je dingen over hebt. Zo zie je op de foto’s van dit recept ook dat er paprika en champignons in zitten, omdat die toevallig nog in de koelkast lagen. Ik heb vandaag ook spelt pasta gebruikt: dat is ontzettend smaakvol!
Bereidingstijd: 15m
Suddertijd: 1u
Ingrediënten voor een dubbele portie:
- 500gr rundergehakt
- 200gr pancetta (of als je die niet hebt gerookt spek)
- 2 blikken tomatenblokjes
- 200ml rode wijn
- 3 uien
- 3 tenen knoflook
- 3 laurierblaadjes
- peper en zout naar smaak
Bereiding:
Snij de pancetta in reepjes en bak ze zachtjes in een hapjespan. Voeg het gehakt toe en haal dit uit elkaar. Snipper de ui en pers de knoflook en voeg deze toe. Als er niet genoeg vet uit de pancetta is gekomen kun je gerust wat olijfolie toevoegen. Het moet niet droogbakken.
Als het geheel bruin is gebakken dan voeg je de tomatenblokjes toe. Als je liever gepelde tomaten gebruikt dan kan dat natuurlijk ook. Voeg tot slot de rode wijn toe en laat het geheel 1 uur pruttelen.




Ziet er weer lekker, gezond en variërend uit. Staat snel op t menu!
🙂
Ziet er goed uit, ik zou voor de kleur er een klein blikje tomatenpuree aan toevoegen voor dat de tomatenblokjes erin gaan en deze even aanbakken.
Dankjewel voor je tip!
Pascal deze was heerlijk alleen de wijn weggelaten omdat ik dat echt niet lekker vind, idd ook tomatenpuree aan toegevoegd en komijn en koriander heerlijk, meteen een flinke ketel gemaakt van Ahum 8 liter en de rest geweckt( kleine hobby van me)