Ik had de witte kool eigenlijk voor een andere maaltijd gekocht, maar door voldoende verschuivingen in het menu lag er een witte kool in de koelkast en die had nog geen bestemming. Om er niet weer een standaard ovenschotel van te maken, ben ik op zoek gegaan naar andere mogelijkheden en werd de taco casserole geboren.
Een leuk weetje over witte kool is dat deze rijk is aan vitamine B6; die is nodig voor de aanmaak van nieuw bloed. Ze speelt ook een belangrijke rol in onze stofwisseling en bij de werking van ons zenuwstelsel.
Bereidingstijd: 30m
Oventijd: 25-30m op 200 graden
Ingrediënten:
- 1 witte kool
- 500gr rundergehakt
- tacokruiden
- 3 flinke uien
- 4 tenen knoflook
- 2 flinke wortels
- 1 Spaanse peper
- 250gr tacosaus (of zure room als je geen tacosaus niet hebt)
- 150gr geraspte kaas
- peper/zout naar smaak
Bereiding:
Snij de witte kool eerst middendoor, dan nog een keertje door (dus in 4-en) en snij de kern eruit. Snij de witte kool fijn of rasp de witte kool op een mandoline. Rasp de wortel en snipper de uien en knoflook.
Rul het gehakt en voeg als het gehakt bruin begint te worden de uien en knoflook toe. Kruid het met tacokruiden.
Bak in een pan waar je ook een deksel voor hebt de wortel en voeg later de kool toe; laat ongeveer 15-20m stomen met de deksel op de pan. Breng eventueel op smaak met peper en zout.
Vet een ovenschaal in en verspreid op de bodem van de ovenschaal de helft van het witte kool/wortel mengsel. Doe de helft van de tacosaus (of zure room) hierop.
Leg het gehakt hier bovenop
en tot slot weer een laag met wortel/witte kool en het laatste deel van de tacosaus.
Doe de geraspte kaas er boven op en zet het geheel 25-30m in de oven op 200 graden.
Smakelijk!
Pindarotsjes heb ik al gemaakt. Witlof ideetjes gebruikt en ook de versie naturel. De tortilla taart heeft de jeugd ineen geflanst en deze ga ik ook maken. Dit lijkt me heel lekker ook op een pizza bodem! Leuke blog hoor!
Dankjewel voor je reactie Jolanda; ik vind het leuk te lezen dat mensen geïnspireerd worden… dat is mijn hoofddoel!
Veel kookplezier!
Die ga ik ook heel zeker maken, dank je Pascal weet zeker dat ze de heren dit ook thuis heel lekker gaan vinden!!
Alvast smakelijk! Ontzettend smaakvol en eenvoudig aan te passen naar leuke varianten… Veel kookplezier!