Iets dat je afgelopen weken ongetwijfeld voorbij hebt zien komen, zijn de tortilla spiezen met gehakt. Ik heb daar ook ‘mijn versie’ van gemaakt, want ik vind het afsnijden van tortilla’s zinloos (je gaat toch geen voedsel weggooien, omdat de vorm niet ok is?), dus daarom deze variant. Je kunt ze nog met meerdere rolletjes op een spiesje prikken, zodat het er nog iets anders uitziet, maar dat doet niks af aan de smaak, want dit is heerlijk!
Dit is ook ‘weer’ een recept zonder hoeveelheden: er zijn zoveel maten en merken tortilla’s dat dat volgens mij weinig toevoegd. Ik schat dat je op een medium Santa Maria zo’n 80-100gr gehakt op krijgt – misschien helpt dat.
Ingrediënten:
- half om half gehakt
- 1 ei
- 1el paneermeel
- tortilla’s
- je favoriete kruiden, maar taco is erg lekker!
Taco kruiden:
- 1,5tl paprikapoeder
- 3tl djinten (gemalen komijn)
- 1tl cayenne peper
- 1,5tl oregano
- 0,5tl knoflookpoeder
- 1tl rode peper flakes
- 1tl gemalen zeezout
- 1tl gemalen peper
- 0,5tl uienpoeder
Bereidingswijze:
- Bereid je BBQ voor op een indirecte sessie; als je een plancha gebruikt zoek je naar een middelmatige temperatuur.
- Kruid het gehakt: meng het ei, het paneermeel en de kruiden goed onder elkaar.
- Leg nu een tortilla voor je.
- Leg het gehakt op de tortilla en druk het goed plat.
- Neem nu de volgende tortilla en doe daarmee hetzelfde.
- Je kunt er zo 2 of 3 maken, dan op elkaar leggen en oprollen (of rol er 1 op als je kleinere hapjes wilt maken).
- Snij dan van de gewenste aantal & opgerolde tortilla’s plakken tussen 1 en 2cm dikte. Denk er aan dat een dikkere plak meer tijd nodig heeft op de BBQ/plancha.
- Gaar nu je tortilla rolls: als je een plancha gebruikt, kijk dan goed naar het moment dat je ze moet omdraaien: we zoeken een kerntemperatuur van zo’n 70 graden.
- Eventueel kun je ze nog insmeren met BBQ saus als je dat lekker vindt.
Eet smakelijk!




