Laatst werd ik op een catering uitgedaagd om allerlei vega-recepten te maken. Ik vind het een prima keuze als mensen bewust geen vlees eten, want dan blijft er meer vlees over voor de vleesliefhebbers! Kort en goed: ik maakte onder andere deze pulled oesterzwam wrap en eerlijk is eerlijk: dit is gewoon hartstikke lekker! De aanpak van dit gerecht is redelijk recht-toe-recht-aan: eerst voeg je rooksmaak toe aan de oesterzwammen en vervolgens bak je ze in de pan (en ja: dat mag ook gewoon op het fornuis!) en serveer je ze in een heerlijke wrap met rauwkost.
Ingrediënten voor 4 wraps:
- 300gr oesterzwammen
- olie om in te bakken; ik gebruikte sesamolie
- 4 wraps
- 200gr ijsbergsla
- 3el Tomasu sojasaus
- 0.5 limoen
- paar takjes verse koriander
- sausje naar keuze, bijvoorbeeld Mango Curry
- gebakken uitjes om te garneren
Bereidingswijze:
- Eerst krijgen de oesterzwammen wat rook, voor het ultieme BBQ effect. Rook ze zo’n 15 minuten met rookhout naar keuze; ik gebruikte olijf.
- Trek nu de oesterzwammen uit elkaar; dit doe je gewoon met je handen, want je hoeft niet veel kracht te gebruiken.
- Bak nu in een pan -in een beetje sesamolie- de oesterzwammen.
- Voeg het sap van een halve limoen toe.
- Voeg de sojasaus toe.
- Als het meeste vocht uit de pan is, dan zijn je oesterzwammen klaar.
- Maak nu de wraps: ijsbergsla onderop, oesterzwam erop, sausje erover en garneren met verse koriander & gebakken uitjes.
Eet smakelijk!




Als vlees/viseter is dit ook mijn vega uitstapje, ben er dol op en kweek de oesterzwammen zelf thuis op koffieprut dat vooraf roken lijkt mij een pracht toevoeging en ga ik zeker uitproberen. Thnx.
Hoi Frans,
Wat leuk om te horen dat jij (ook) oesterzwammen kweekt thuis: ik heb er nu toevallig even geen staan, maar doe dat ook regelmatig! Geweldig om dat zelf te doen.
Dank voor je leuke reactie!
Pascal